Par programmu “Māksla publiskā telpā”

Borisa un Ināras Teterevu fonda programma  “Māksla publiskā telpā” ir mecenātu pienesums, lai Rīga kļūtu par izcilu kultūras metropoli. Īpaši nozīmīgu šo programmu dara apstāklis, ka tā pilnasinīgi sāk darboties 2014. gadā, kad Rīga ir kļuvusi par Eiropas kultūras galvaspilsētu un Latvija gatavojas kļūt par Eiropas Savienības prezidējošo valsti 2015. gada pirmajā pusē.

Programmas praktiskā iecere ir radīt paliekošus laikmetīgās mākslas darbus pilsētvidē.

2012. gadā ar fonda atbalstu tapa krievu mākslinieka Dmitrija Gutova “Gondola” Mākslas muzeja “Rīgas birža” ātrijā.

Mecenāti rosināja veidot pieminekli izcilajam latviešu izcelsmes baletdejotājam Mārim Liepam, un ar fonda atbalstu tas tika uzstādīts 2013. gadā.

2013. gadā notika slēgts konkurss un izstāde pilsētvides mākslas darbiem “Rīga smaida”. 2014. gadā paredzēts uzstādīt pirmos trīs realizētos konkursa darbus un turpināt veiksmīgi iesākto konkursu praksi.

Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas “Māksla publiskā telpā” mērķi ir augsti mākslinieciski un reizē sabiedriski nozīmīgi.

Programmas vadmotīvs ir DOMĀTPRIEKS, lai uzsvērtu, ka laikmetīgā māksla pilsētvidē varētu vairāk ienest pozitīvu pārsteigumu, paradoksu, pasaules elpu un domas klātbūtni.

Programmas kuratore ir mākslas zinātniece Helēna Demakova.