Par konkursa izstādi “Rīga smaida”

Izstādes nosaukums ir “Rīga smaida”. Tajā izstādīti projekti, kuru autori piedalās konkursā. Visu mākslinieku darbu maketi un 3D vizualizācijas attiecas uz potenciāli Rīgas pilsētvidē paliekošiem lielformāta mākslas darbiem – iespējams, ka kāds projekts arī tiks īstenots. Rīga no šādas mākslas tikai iegūtu, jo tā ir mākslinieciski augstvērtīga, gudra, interesanta, stāstoša un labestīga. Tā patiesi var raisīt pārsteiguma pilnu smaidu rīdziniekiem un Rīgas viesiem.

Par izstādes un visa projekta prototipu tika izmantota jaunās mākslinieces, LMA 2012. gada maģistrantūras absolventes, Brigitas Zelčas-Aispures skulptūra “Villendorfas Venēra 21. gadsimtā”, kas cilvēkus priecē  LMA fasādes priekšā. Šajā konkursa izstādē piedalās mākslinieki Liene Mackus, Krišs Salmanis, Ēriks Božis, Andris Breže, Ojārs Pētersons, Kristaps Ģelzis, Brigita Zelča-Aispure, Armands Zelčs, Leonards Laganovskis, Aigars Bikše, Kaspars Podnieks un Andris Eglītis.

Mecenāts Boriss Teterevs, kura finansētais Ināras un Borisa Teterevu fonds atbalsta šo izstādi, vēlas redzēt Rīgu krāšņu un piepildītu ar tādiem mākslinieciskiem objektiem, kuri liek cilvēkiem spontāni apstāties un pie tiem fotografēties.

Izstāde top sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju, jo izstādes kuratore vēlas uz šī projekta bāzes nākamajā mācību gadā uzsākt akadēmisku pilotprojektu – topošo kuratoru studijas, kuras ir ieplānotas LMA ilgtermiņa stratēģijā, kas arī tika izveidota ar Ināras un Borisa Teterevu fonda atbalstu.

Izstāde “Rīga smaida” ir noslēdzošais Teterevu fonda atbalstītā mākslu festivāla TÊTE-À-TÊTE 20 EPIZODĒS pasākums, kas Rīgā norisinājās no 2013. gada maija sākuma līdz jūnija sākumam.

Izstādes kuratore ir LMA pasniedzēja Helēna Demakova.

 • Konkursa žūrija

  Konkursa projekta “Rīga smaida” žūrija strādāja 2013. gada jūnija sākumā.

  Tās sastāvā darbojās:
  Ināra Tetereva, mecenāte
  Boriss Teterevs, mecenāts
  Māra Lāce, LNMM direktore
  Juris Dambis, Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītājs,
  Kristaps Zariņš, Latvijas Mākslas akadēmijas prorektors
  Helēna Demakova, mākslas zinātniece un izstādes „Rīga smaida” kuratore

 • Izstādes atklāšana attēlos